Projekt "Europe for VET+ 2" jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej "Eramus+"

Konferencja podsumowująca w Kłodzku

OPUBLIKOWANO 2022-09-20


Projekt “Europe for VET+ 2” dobiega końca. 

13 września w Zespole Szkół Technicznych w Kłodzku miała miejsce konferencja podsumowująca, w trakcie której zostały zaprezentowane wypracowane wspólnie rezultaty projektu.

Projekt był realizowany przez prawie dwa lata. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego inspirującego przedsięwzięcia! 

Rezultaty projektu

OPUBLIKOWANO 2022-09-10

 

Mamy przyjemność poinformować, że rezultaty projektu oficjalnie są dostępne do pobrania na stronie projektu: europe4vet2.eu

Rezultaty są efektem współpracy 5 organizacji, którym w ramach projektu “Europe for VET+ 2” udało się wypracować: 

Kompendium – Rekomendacje i dobre praktyki dotyczące goszczenia praktykantów międzynarodowych mobilności zawodowych programu Erasmus+. Kompendium jest dostępne do pobrania w czterech językach: angielskim, polskim, hiszpańskim i włoskim.

Szkolenie dla mentorów (opiekunów w miejscach stażu). Szkolenie jest dostępne w języku angielskim.

Szkolenie wewnętrzne

OPUBLIKOWANO 2022-04-27

 

W ramach dzielenia się wiedzą zdobytą w trakcie spotkania na Fuerteventurze, dzisiaj przeprowadzone zostały warsztaty dla pracowników Lotniczych Zakładów Naukowych, . Warsztaty były poświęcone testowaniu opracowanego programu szkoleniowego dla mentorów w organizacjach goszczących.

Zgromadzone w trakcie spotkania uwagi i pomysły zostaną uwzględnione przy doskonaleniu ostatecznej wersji rezultatów (Kompendium i Szkolenie dla mentorów).

Fuerteventura - spotkanie

OPUBLIKOWANO 2022-04-09

W dniach 0407 kwietnia 2022, na Fuerteventrze odbyło się już ostatnie spotkanie oraz szkolenie międzynarodowe w ramach realizowanego projektu “Europe for VET+ 2”. Za organizację spotkania odpowiadała organizacja partnerska SunDreams.

Oprócz kolejnych spotkań w firmach i organizacjach VET, wzięliśmy udział w warsztatach poświęconych testowaniu opracowanego programu szkoleniowego dla mentorów w organizacjach goszczących.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku podsumowującego nasz wyjazd – kliknij tutaj.

Spotkanie online

OPUBLIKOWANO 2022-02-25

Na dzisiaj zaplanowane mamy spotkania w formie online. Tym razem organizacja wydarzenia przypadła Lotniczym Zakładom Naukowym, dlatego poprosiliśmy firmy, z którymi łączy nas długa współpraca o podzielenie się swoimi doświadczeniami w zakresie goszczenia praktykantów. Dziękujemy szczególnie Pani Emilli Rytswel-Sielkiej z Toyota Manufacturing PL

Szeroko omówiliśmy tematy związane z przygotowaniem mentora, jego rolą i obowiązkami jakie na nim spoczywają.

Szkolenie wewnętrzne

OPUBLIKOWANO 2022-01-28

W ramach dzielenia się wiedzą zdobytą w trakcie spotkania w Bolonii, wczoraj przeprowadzone zostało wewnętrzne szkolenie, dla pracowników Lotniczych Zakładów Naukowych, . Szkolenie poświęcone było metodom, narzędziom i technikom nauczania stosowanym podczas szkoleń. Omówione zostało również projektowanie szkoleń w formie online, które okazało się świetnym wzbogaceniem wiedzy.

Bolonia - spotkanie

OPUBLIKOWANO 2022-01-23

W dniach 18-21.01.2022 reprezentacja LZN miała okazję wziąć udział w spotkaniu i szkoleniu międzynarodowym, zorganizowanym w Bolonii (Włochy) w ramach realizacji projektu “Europe for VET+ 2”. Wszyscy partnerzy projektu spotkali się osobiście po raz drugi. Tym razem za organizację spotkania odpowiadała nasza partnerska organizacja IFOM.

W ramach wyjazdu odwiedziliśmy firmy goszczące praktykantów w ramach zagranicznych mobilności zawodowych oraz szkoły realizujące projekty VET.

Kluczowe jednak były warsztaty dotyczące projektowania szkoleń i wykorzystania różnych metod, technik i narzędzi w tworzeniu szkolenia online. Pomogą nam one przygotować szkolenie dla mentorów, które jest jednym z rezultatów w projekcie.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku podsumowującego spotkanie – kliknij tutaj.

Szkolenie wewnętrzne

OPUBLIKOWANO 2021-12-03

Jednym z założeń projektu jest, aby dzielić się wiedzą zdobytą w trakcie spotkań i szkoleń międzynarodowych. W ten sposób jeszcze większa liczba osób może skorzystać z realizowanych działań i poszerzać swoją wiedzę i kompetencje. Dlatego w tym tygodniu grupa pracowników Lotniczych Zakładów Naukowych wzięła udział w szkoleniu: “Naukowe metody badawcze stosowane w projektach. Ilościowa i jakościowa analiza danych.” Jest to szkolenie, którzy nasi reprezentanci odbyli w trakcie ostatniego spotkania w Saragossie – dziękujemy za podzielenie się wiedzą, która umożliwi zaangażowanie w projekt “Europe for VET+ 2” jeszcze większej liczby osób. 

Saragossa - spotkanie

OPUBLIKOWANO 2021-11-30

W dniach 16-19.11.2021 w Saragossie, w Hiszpanii odbyło się  spotkanie oraz szkolenie międzynarodowe w ramach projektu “Europe for VET+ 2”. To pierwsze spotkanie, gdzie partnerzy mieli okazję spotkać się osobiście. Za organizację spotkania odpowiadała organizacja partnerska Mundus.

Za nami pierwsze spotkania w firmach i placówkach VET, a także szkolenie dotyczące naukowych metod badawczych stosowanych w projektach. Wszystko po to, aby poprawić jakość międzynarodowych praktyk zawodowych oraz wypracować narzędzia ułatwiające pracę mentorów (opiekunów praktyk).

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku podsumowującego spotkanie – kliknij tutaj.

Spotkanie rozpoczynające

OPUBLIKOWANO 2021-05-13

19 kwietnia 2021 roku zorganizowane zostało, w formie online, pierwsze spotkanie w ramach projektu “Europe for VET+ 2”. 

To już druga edycja projektu. Głównym celem projektu jest poprawa jakości działań w projektach sektora VET realizowanych przez partnerów uczestniczących w projekcie “Europe for VET+ 2″. W szczególności w celu poprawy jakości pracy zespołów projektowych i zarządzania projektami.

Partnerami w projekcie są:
Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku
Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu
Asociacion Mundus – Un Mundu A Tus Pies
IFOM – Institute for Training, Employment and Learning Mobility
SunDreams Global S.L.

Więcej na stronie projektu: europe4vet2.eu